5 Ekim 2007

sobelerim..

her zamanki gibi sobelerim geç kalıyor. aslında bloglarımı okuyor, ama ben yazmaya fırsat bulamıyorum.

tatil arkadaşım :) nihan ( bkz ) beni iki konuda sobelemiş : mutlulugun resmi ve 187. sayfa.

önce mutluluğun resmi :

elbetteki oğlum. kesintisiz, sorgusuz, yegane resim. ( özellikle de bu resim:) bunu kendi başına cep telefonundan çekmişti ve henuz 16 aylıktı)

onun dışında daha önce de bahsettiğim gibi çok da pozitif bir insan değilim. çiçeği böceği seviyorum lay lay lom diye dolaşmıyorum, dolaşamıyorum. ama yine de sevdiğim bazı şeyleri yazayım :

kitap okumak
deniz
dondurma
gezmek ve yeni yerler keşfetmek
bloglar dünyası
ve çalışmak

çalışmayı çok seviyorum. tembel asla olamadım. hep aktif ve yoğun bir iş ortamı isterim. çünkü bilirim ki, işimde iyi olduğumdan dolayı rahatlıkla herseyi çekip çevirebilirim. ne ukalayım ama di mi :)şimdi de şu ünlü 187. sayfa.. bu sayı nerden çıktı çok merak ettim. bileniniz var mı ?

aslında en son okudugum kitap bu :

ancak şu an kızkardeşimde oldugundan dolayı yazamadım. ben de ondan önce okudugum kitabın 187. sayfasından yazayım dedim. işte bundan :

"burada eşeklik eden taraf ben değilim, lincoln. annen normal bir kadın değil. aramızda kalsın ama bazen kendimi onun kocası değil, babası gibi hissediyorum. ona ben bakıyorum. ona iyi bakmak, onu mutlu etmek için elimden geleni yapıyorum, ama annenin öyle kabarık bir iştahi var ki. beni yiyip bitiriyor."

bu kitap gerçek bir hayat hikayesine dayanıyor. yazan da zaten ev erkeğinin ta kendisi. kadın çalışıyor, adam evde çocuk bakıyor. yani şu sevimsiz ev hayatını bir de erkeğin gözünden anlatıyor. çok eğlenerek okudum. aslında bu kitabı çok sevgili eşlerimize okutmalıyız da benimkisi tabii ki yanaşmadı, sonrasında kafasına kakarım bazı şeyleri diye :) tavsiye ederim.

6 yorum:

YILDIZNAF dedi ki...

Allah ayirmasin, ne tatli boyle bu oglus.
Etiket olayina gelince, yazilari yazarken altta bir kutucuk var etiketler diye. Oraya yazinizi tanimlayan etiketler yazabilirsiniz bir ve birden fazla. Sonbahar,kitap,oglum gibi. Sonra yerlesimde page elements bolumunden(sayfa ogesi ekle) labels'i(etiketler) secerseniz. Verdiginiz isimlere gore yazilariniza, yan tarafta "konular"(tabii ister konular dersiniz ister arsiv) olarak ayrilmis bir sekilde yazilar gorulebilirler. Kuzine'nin anlatimi ve benim bu yazdiklarim umarim yardimci olur.

Nihan dedi ki...

Can cok guzel cikmis bu resimde. Masallah. Biliyor musun biz birbirimize cok benziyoruz. Ben senin gibi yazmiyorum ama aslinda ben de cok pozitif bir insan degilimdir. BArdagin hep bos tarafini gorurum. Hatta en yakin arkadasim anti-polyanna der bana. Nazlis dogdugundan beri daha pozitif oldum. Ama cogu zaman zorlarim kendimi olaylara olumlu bakmak icin.

fikriminincegülü dedi ki...

Maşallah o resmi severim ben. Allah o resme bakmaktan alıkoymasın canım.:) Kitap çok ilgimi çekti. Hazır haftasonu, ben bir gideyim şu kitapçıya.:)

denizanasi dedi ki...

yıldıznaf.. amin :) bu etiket olayını kurcalamam gerek. becerebilirim umarım :)

nihan.. teşekkürler.. aslında senin bu hallerini ben bazen yazılarında okuyorum. yani bazı pozitif yazıları aslında kendimizi telkin için yazıyoruz. öyle değil mi? anneannemin hep dediği gibi " nanikörsünüz siz nanikör" :)

fikriminincegülü..kitap gerçekten iyi.. okuduğun he cümle de şöyle dediğim hatırlıyorum " evet evet ben de böyle düşünüyorum" :)

böğürtlengözün annesi dedi ki...

Maşallah Allah nazardan korusun kuzunu, veletler teknoloji barışığı maşallah baksana nede güzel ortalamış resmi kendi kendine çektiği halde :)
Kitabın ismi bile hoşuma gitti. Ev erkeği, güzeldir gerçekten.
Ama sanmıyorumki benim koca kişiside eline alıp okusun bu kitabı :)

denizanasi dedi ki...

böğürtlen gözün annesi.. valla o kadar rahatlar ki bu teknoloji konusunda. adam kumandaları, tüm telefonları ve hatta bilgisayarı rahatlıkla kullanıyor :) kitabı cidden tavsiye ederim.