7 Aralık 2007

koptum...

koptum şu sıralar yine ben.. inanılmaz sıkılıyorum. herkes, herşey üstüme üstüme geliyor sanki. mevsimden midir nedir okuduğum birçok blogda da bu hava var.

bu arada sevgili gülteinen beni sobelemiş. bakalım neymiş:)


Ben küçükken: günde bir kitap okurdum. hatta ince ise bu zaman zaman iki tane bile olurdu. anneme yalan soylerdim. o beni okulda sanırdı :) ama ben kendimi kütüphaneye kapatırdım. tabii ki almanyadaki ( ki okul döneminde orda yaşadık) kütüphanelerin buradakilerle alakası bile olmazdı. orası mini bir oyun klubu gibi de olurdu. mis gibi koltuklara yayılıp istediğim kadar okurdum. arkadaşlarımla oyun oynardım. annem aslında kitap okumama değil de, okurken kendimi kaybetmeme cok kızardı. ha bir de o dönemde taşıdıgım şişe dibi gibi gözlüklerin daha da kalınlaşmaması için çaba harcardı :)


Aslında ben: anaokulu öğretmeni olmak istemiştim. hatta lise 1 de okurken yapmak istedigimiz mesleği daha yakından tanımamız için 2 haftalık bir staj yaptırmışlardı. ama çocukları çok sevmeme rağmen bu denli sabırlı olamayacağımı farkedip bu işten vazgeçmiştim. sonra mimar olmaya karar vermiştim. ama tam o dönemde türkiyeye dönüş yapmak durumunda kaldık ve ben burdaki sınav sisteminin üzerine fazla düşmediğim için matematik sorularını es geçtim. e alamancı olunca en iyi yapacagım şey dil puanı ile biryerlere kapak atmakti. istedigim bölüm bogazici ingilizce mütercim tercümanlıktı ve puanım rahat rahat yetiyordu. ama buna rağmen istanbul üni. . çıkınca deli olmuştum. araştırınca da inanılmaz bir salaklığımı farketmiştim. sınavda almanca yerine ing. işaretlemeliymişim. üstelik bunu öğretmenime de sormuştum, o da benim yaptığımın doğru oldugunu soylemişti.. onun sayesinde cok iyi bir eğitimden oldum :(


İlk kopyamı ne zaman çektim: hiç çekmedim. ben inek bir öğrenciydim dermişim :)) ama çektim bir kere. gerçi tam olarak hangi dersti hatırlamıyorum. sanırım inkilap tarihi idi.

En saçma huyum: korkunç kinciyimdir. asla unutmam. akrep burcunun en azılı haliyimdir yani:)

Cep telefonum: ilk telefonum nokia idi. hani şu sürgü kapaklı olan türkiyeye ile giren nokia telefonlarından. nokia harici de başka marka kullanmadım. aslında cep telefonunu da ulaşmak yerine ulaşılmak için kullanıyorum. yanımda bulunsun.içim rahat olsun. ama ben pek konuşmam.

En sevdiğim bloglar: listemdeki tüm blogları severek okuyorum.

yine en sona kaldım sanırım bu konuda. sobelenmeyen kaldı mı :)

11 yorum:

Adsız dedi ki...

havalardandır kesin :))

bi akrep daha ha ..süppeerrr...
biz sevdimmi tam severim sildimmi tam silerim cilerdeniz..

bukadar özletme kendini olmaz mı ?

Biyo dedi ki...

Akrepleri severimmmmm:)))

Bi de en sevdiğin bloglar ne küselll,bazıları var bazıları yokkkk:(((

fikriminincegülü dedi ki...

Benim yavrular da böyle kendilerini kaybetseler okurken. Ben onlara kavanoz gözlük bile alırım..:)

denizanasi dedi ki...

yaban erigi.. valla deniyorum. ama bir türlü yazmak istediklerimi toparlayamıyorum:)

biyo.. sen beni listeye eklemeyin eklemeyin dedigin icin ben de korkumdan eklemedim :) ama eklerim.

fikriminincegülü.. yok yok alma :) o gözlükler yüzünden az kompleks cekmedim. az ama öz okusunlar :))

zilsizzarife'nin yeri dedi ki...

Bende küçükken ne çok okurdum annem görmesin diye yatağın içinde okurdum:)4 yaşından beride gözlüklerim var:)

denizanasi dedi ki...

zilsizzarife.. :))) şimdi sen yazınca hatırladım. ben de yapardım onu. hatta bir gece nerdeyse yakalanıyordum. kitabı hemen yastıgımın altına koymustum. annem gelip yatagın her noktasına baktı ama nedense yastıgın altına bakmayı akıl etmedi. ben de oyle yırtmıştım.

YILDIZNAF dedi ki...

Valla ben de alirim kavanoz gozluk hemen, keske kendini kaybede kaybede okusa senin gibi.
Icini bunaltma Denizanasi. Hayat oyle de boyle de akip gidiyor, bare keyifle aksin. haa bir de spor yap iyi geliyor gercekten....

denizanasi dedi ki...

sevgili yıldıznaf .. inan bende cok cabalıyorum. ama bu karamsarlıgı bir türlü atamıyorum üstümden.

Biyo dedi ki...

Kız kocam gibi kinci akrep kişisi.
Artık ifşa olduk:)Biri halka açık,biri zatenn şifreli sorun yok,ekleyebilirsin.
Mer.yasam çok gizemli olmuş ehiiii.

Ablası bak bu da istiyo ağlıyo bak:)

böğürtlengözün annesi dedi ki...

Sendeki mayışık durumlar bendede aynen mevcut, yorgun desem yorgunda değilim ama heralde havalardandır diyelim. Bende akrebim bu arada, akrep burcuyum dediğimde yüzünü buruşturan insanlar gelir aklıma hep, halbuki ne kadar saf, temiz duygulu bir burcun insanıyız biz değilmi :)

denizanasi dedi ki...

biyo ... :)) anacım ancak bu kadar gizli olabilir di mi ama .. ya sonucta şifreli değil mi :)

bögürtlengözün annesi.. o buruşma bence saygı ve biraz da korkudan gelir.:) dedigin gibi bizler cok saf ve temiz insanlarız :))