29 Ekim 2007

2. sinema denememiz..
cumartesi benim bücür ile sinemaya gidelim dedik. çocuk film festivalinin olivium’a 3 yaş için gösterimi vardı. biz geçen şubatta ilk defa sinema deneyimi yaşamıştık (bkz). ancak benim oğlan benim kadar ilgi göstermemişti. bu seferki ise kısa çizgi filmlerinden oluşuyordu ve süresi de uygun geldi bana. son dakikada salona girdik. benimkisi hemen koltuğa rahat bir şekilde yerleşti ve perdeye daldı. oh dedim, nihayet sinemaya ilgi duyacak. ilk yarı böyle geçti. ancak ışıklar açıldıktan sonra etrafındaki diğer çocukları görünce bizimkisinin filme ilgisi yine kalmadı. başladı salonun içinde gezinmeye. bir ara karanlıkta kaybolunca anne diye bağırmaz mı : ) herkes filmi mi seyretsin yoksa bizim bücürü mü takip etsin şaşırdı. karanlıkta daha fazla gezinemeyeceğini anlayınca geldi yanıma oturdu. ama bu defa da girişte hediye olarak verilen puzzle paketinin açılmasını istedi. İkna etmek ne mümkün. Paketi açtık ve doğal olarak içindekiler yerlere saçıldı. Başladık karanlıkta puzzle parçaları aramaya : ) en sonunda film bitti de kendimizi dışarıya attık.
sinemaya deli gibi meraklı olan bir annesi var iken onun neden sıkıldığını anlamıyorum. Oysa yuva ile birlikte tiyatroya gidiyorlar ve oradaki oyunlara bayıldığını söylüyorlar. e kış geldi. İstiyorum ki ben de haftasonlarımızı bu şekilde değerlendirelim. Ama sanırım başka alternativler arayacağız.

Bu macera ertesi teyzeme gittik. Bilin bakalım benim bücür ne yapıyor ?

4 yorum:

Biyonikkedi dedi ki...

Sanırım kucaakta bi kedi yada kuş felan var,ona bakıyor.Korku ve şaşkınlıkla karışık bi merak içinde?Bildim mi?Ödülüm ne?

archisugar dedi ki...

Ben de denemek istiyordum sinemayi, gozum korktu simdi. hm... benimki de oturmaz kesin.

Seninki kucakta puzzle mi yapiyor?
:-D

fikriminincegülü dedi ki...

Daha çok minicik. Bu yaşlarda çok zor onları hareketsiz oturup bir şey seyretmeye ikna etmek. Zamanla inşallah.

Sanırım bu bıcırık el öpüyor. Bana öyle geldi.

denizanasi dedi ki...

biyonikkedi.. bilemedin :)

archisugar.. bence denemelisin. salonda gördüğüm benimkinden çok küçük bir bücür valla çok dikkatle izliyordu.. her çocuk farklı tepki veriyor.. benimkisi çılgın :) valla karanlıkta bile puzzle yapmaya çalışıyordu

fikriminincegülü.. el öpmeyi de bu bayram ogrendi ki, aslında hiç hoşlaşmadığım birşey o . küçüçük bebişlere el öptürmek :( temiz midir kirli midir o eller ? ııhhh.. allahtan cok yakın çevremize yaptırıyoruz sadece.