8 Ocak 2009

Jaguarı olmuş ama..

Adam olamamış.
Geçenlerde kanallar arası zaplarken yağmurda temdeki trafik kazalarını gösteren bir habere denk geldim. Adamın biri polise bağrınıyor, ” o adamı tutunnnn “ diye dövünüyordu. Meğer bir iett otobüsü beyimizin arabasına arkadan çarpmış ve arka lambalarından biri kırılmış. yağmurlu havalarda zaten artık standard birşey olmaya başladı bu istanbul trafiğinde. Olay sadece bundan ibaret olmasına rağmen, adam orta şeriti kapattığı gibi ısrarla polis bekliyor, rapor tutmuyor ve o otobüs şoförüyle birlikte içindeki işe gitmeye çalışan onlarca insanı mağdur ediyor. E otobüs şoförü de haklı olarak devam etmek istediği için kıyamet kopuyor. Be kardeşim jaguar alacak paran varsa ne olacak kendi cebinden öde, ya da polise gerek kalmadan raporu düzenle işte. Ama yok !!! insanlık, hoşgörü ve her zaman dediğim gibi en önemlisi de saygı kalmamış. Onun lambasının parası karşılanacak diye , belki de o lambanın değerinin 100 lerce katı zarar veriyor.

- saatlerce trafiğin tıkanmasına sebep verdiği için, o hattaki tüm araçların zararını

- otobüs, şoföre zimmetli olduğu için allah bilir ne kadar kesintiye uğrayacak olan maaşının zararını

- otobüsteki insanların zaman kaybının zararını

- belki de çok daha önemli bir yere gitmesi gerekirken bu kadar basit bir olaya gelmek zorunda olan polisin zararını

kim karşılayacak ??
yanlış mı düşünüyorum ?

2 yorum:

Turkuaz Deniz dedi ki...

tabii ki dogru dusunuyorsun. yigidi oldur hakkini yeme... buralarda kaza aninda eger yarali yoksa, araclar mutlaka yolun kenarina cekilir. tabii bunun icin adam gibi yol ve KENARI (ne demekse) gerekir. 5 dakika sonra 3-5 cekici arac gelir. Sonra polislik bir durumsa polis bu gelen cekiciler arasinda kura ceker ve kazanan senin aracini ceker... oyle yolun ortasinda durup kaz gibi bakinmak, hakli bile olsan haksiz durumuna dusmek yok buralarda. kaza mi oldu, oldu. mumkunse yolu bosalt... degilse ceksinler aracini ve yol acilsin budur. dogrusu... ama tabii tum bunlar icin para gerekir, para ve imanin kimde oldugu bazen bellidir bazen degildir... parayi halk icin kullanan efendi buyuk adam/kadinlar vardir, parayi halktan alip cebine dolduran dumbukler vardir... vardir da vardir...
istanbul da yasamak mi... bir daha ASLA... arasira ziyarete geleyim eski askimi yeter... platonik bir askti bizimki:)

denizanasi dedi ki...

ah ben de keşke şu şehri terkedebilsemmmm :))

maalesef para sahibi çok insan eziyet etmeyi seviyor bu ülkede. "sen benim kim olduğumu biliyor musun " zihniyeti yani :)