10 Ekim 2008

:(

güzel yorumlarınız için çok teşekkürler...

ama maalesef herşey daha da kötüye gidiyor.

sanırım allahım diyor ki sen şikayet ettikçe ben sana daha çok sebep vereceğim. bu bayram bu ülkeye olduğu kadar bize de hiç iyi gelmedi.

aslında bu postta güzel bir akraba ziyaretinin detayları olmalıydı. epeydir görüşmediğimiz yalovadaki kuzenimin yeni evinin resimleri ve can ile yaşıt olan cimcime kızının maceraları.
güzel geçen 3 gün, ama balyoz etkisi olan son. ağaçların arkasında kendi kendine yanan trafik ışıkları, 100 mt içinde tam 4 tane ışık ve sonrasında saniyelik bir kafa çevirmenin sonucunda güzel bir trafik kazası. allaha şükür bizde birşey yok, çünkü tümümüzde kemer vardı. öndeki arabada da görünürde maddi olarak bir hasar yok. ama benim arabanın önü tabii ki paramparça oldu ve inanılmaz masraf çıkardı. e tabii o arabanın ordan oraya taşınmasının telaşı ve yorgunluğu da çabası.
içime yiyen ise trafikte cidden çok dikkatli olan ben nasıl oldu da böyle bir kazaya sebep oldu. sürekli düşünüyorum ve gözümün önüne sadece o çarpma sesi geliyor.

ikinci balyoz ise eşimin bazı anlaşamamazlıklar yüzünden işinden ayrılması oldu. aslında 6 aydır kendi işini kurma için organizyonlar yapıyordu ama en azından bazı şeyler oturana kadar işten ayrılmayı düşünmemişti. iş durumlarının ve işveren olmanın verdiği bazı küstahlıklara dayanmak gerçekten çok zordur ve bunu yapması gerçekten kaçınılmazdı. ama bu durum bizi maddi anlamda çok zorlayacak.

ardarda bu olumsuzluklardan sonra artık ne düşüneceğimi, hissedeceğimi bilmiyorum. bir yandan bize ve özellikle de oğluma birşey olmadığı için şükretmeliyim diyorum, ama diğer yandan neden herşey bu kadar arka arkaya kötü gider ki insanın hayatında diye kendi kendimi yiyorum.

herşeyde hayır vardır diyerek kendimi telkin etmeliyim! miyim ?
aslında artık düşünmek de istemiyorum.....

9 yorum:

annecik dedi ki...

çok geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış eşinin iş olayına üzüldüm inş. bir an önce herşey yoluna girer

Tabiat Ana dedi ki...

çok geçmiş olsun.hiçbirinizde bişey olmaması en azından sevindirici bir yan...
iş içinse sıkmayın kendinizi elbette belki bir dar boğaz dönemi olabilir ama herkesin heryerde bir kısmeti vardır elbet.
kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş bellimi olur.
sevgiler...

batuyakasinin hikayesi dedi ki...

Çok geçmiş olsun Deniz.
Çok şükür sizlere birşey olmamış ama yüreklerinize korkusu bile yetmiştir. Bir bela savdık diye düşünün bence.

İşsizlik çok moral bozucu , ben de aylardır iş arıyorum ama tık yok. İnşallah en kısa zamanda güzel işleriniz olur.

Sevgiler

evvelzamanicinde dedi ki...

merhaba, çok geçmiş olsun. Önemli olan size bir şey olmaması tabiki. Ama öte yandan denir ya aksilikler hep üst üste gelir diye.
İnşallah en yakın zamanda her şey yoluna girer ve mutlu yazılarını okuruz.

sevgiler...

AYSUN dedi ki...

Geçmiş olsun:( Her türlü aksilik hep üstüste gelir nedense bu hayatta... İyi düşün ki iyi olsun herşey.. Allah yardımcınız olsun...

Nihan dedi ki...

Cok cok gecmis olsun. Kazayi en azindan madden olmasa da manen ucuz atlatmissiniz. İs meselesine gelince Deniz, esinin kendi isini kurmasi icin hizlandirici olmus bu. Tabii ki gecis donemi cok zor olacaktir ama umarim arkasi da bir o kadar guzel olur.

zilsizzarife'nin yeri dedi ki...

Birşey olmuşsa mutlaka sebebi ve beraberinde getirdiği bir hayrı vardır.Bunların hepsi düzelecek şeyler nasılsa.Öncelikle çok çok geçmiş olsun.Sağlıklısınız,bir aradasınız daha ne olsun:)

Ben Ona Resmen Asigim dedi ki...

Boşver Deniz , şu an içinin sıkılacağına mutlu olman gerekli. Oğlun yanında , eşin sağ sağlıklı. Para elbetteki en büyük sıkıntı hele bu krizde ama Allah bir kapıyı kapatırken diğerini açarmış, belki eşin iyi ki o zaman işten çıkmışım belki hiç cesaret edip kendi işimi açamazdım diyebilir. Üzme kendini.

böğürtlengözün annesi dedi ki...

Çok çok geçmiş olsun şekercim yaa. Haklısın etkisinden kurtulmak zor tabii ama en iyisini düşünmek lazım hep, çok şükürki sizlerde ve diğer kişilerde bir sorun yok.
Eşinin işide eminim en kısa zamanda hale yola girer. Bir kapı kapanmadan diğeri açılmazmış.
Benim böyle maddi sıkışıklıktaki tek tesellim " Allahım hastane kapılarında bize para harcatmasın" sağlık olduktan sonra herşey bir şekilde düzeliyor zaten. Lütfen kendini sıkma çok, bazı şeyler malesefki bizim elimizde olmuyor.Kendine ve Can Bey e iyi bak...