29 Ocak 2009

yurdumun park manzarası...

hizmeti yapmadan hizmet tabelasıı koyan sadece benim yurdumun insanıdır:)

3-4 sene önce arka sokoğamıza güzel bir park yapıldı. ancak bakımı yapılmadığı için 6-7 ay içinde pis bir parka dönüştü. banklar kayboldu ( bu da sanırım yurduma özgü bir durum), oyun aletleri kırıldı veya yamuldu. çimenler kurudu... maalesef bakırköydeki tüm parkların kaderidir bu ... sanırım istanbulda bakırköy kadar zengin bir belediye yoktur ama hizmet sıfırdır. ne parka bakar, ne yolları düzeltir. ne yeni bir kültür merkezi falan yapar. bu vergiler nereye gider anlamam. allahtan seçimler yaklaştı da biraz kıprdadı. o da büyükşehir belediyesi ile kapışmak adına. çünkü büyükşehir büyük parklara el attı ve süper bakımlı mis gibi yerler yaptı. haklı olarak da yaptığına dair koca koca tabelalar astı. bu sayede bizim park da yeniden düzenlenecek sanırım. sanırım diyorum, görüldüğü üzere ortada olmayan aletler için sadece tabela asılmış :)) hatta ben ilk gördüğümde o kaucuk taban da daha yapılmamıştı. belki 5-6 ay sonra da fitness aletleri gelir, ki bunlar da ayrı bir konu. bana göre o aletler benim yurdumun insanına çok fazla. gercekten yazık oluyor ve bizim vergilerimizi sürekli kırılan dökülen, çocuk oyuncağı hale gelen bu aletlere yatırıyorlar. hatta bunları insanların asla yürüyerek bile ulaşamayacakları noktalara koyuyorlar !

işte bu bizim hizmet tabelamız...


çok bakımlı parkımız...


ve yazının en güzel manzarası :))

6 yorum:

Esra dedi ki...

Merhabalar;
annemler bakırköyde oturuyor ben ise Üsküdar'da.İnsanın çocugu olunca böyle şeylere daha dikkat ediyor.Her anneme gidişimde park ararım ama bitürlü bulamam ben de.yakınlarında birkaç park adında köhne yerler var ama çok bakımsızlar gerçekten de.Birtane düzgün park bulamadım henüz desem yeridir..
Üsküdarda ise durum çok farklı.tam bir park cenneti buralar.hem de tertemiz ve çok bakımlı.Siyasi fikirler,partiler hiç ilgilenmem ama bu konuda bakırköy belediyesi hayli geride bence de...

Asortik Krep dedi ki...

Parkın sokağını görünce minübüslerin köşeden dönüp arka yola saptıkları sokağa benzettim :)) bir anda..

Bakırköy birden ve hızlı büyüdüğünden toprak kıymetlenmiş..Böyle yerlerde park yapacak alan bulmak ve yaratmak çok zor oluyor..Çünkü rantı yüksek, kimse hibe etmek istemiyor..Belediyeler en azından birinci derecede önemsemiyorsa yapamıyor..O binalar yapılırken daha bunlar düşünülmeliydi..Gerçekten de yazıyı okuyunca ki o bölgeyi iyi tanırım ne kadar az park olduğunu düşündüm..
Geçen gidişimde annemlerle geçtik oradan arabayla, bir bakırköy geçişi beni nerelere götürdü bir bilsen.. 16 yaşıma döndüm ve ilk dershane günlerime :)) Caruselin yerindeki Vita fabrikasına falan :)
Ben Bakırköy de evlendim ve Bahçelievler de oturdum beş sene..Hala da alışverişe giderim geldikçe..

AYSUN dedi ki...

Bakırköyde 6 sene çalışmış biri olarak tespitlerine katılıyorum... Seçim zamanı düzeltirler inşallah da güzel bir parka kavuşursunuz...

denizanasi dedi ki...

esra... haklısın. sanırım bu istanbulda en kötü parklara sahip ilçe bakırköy.. sultançiftliği gibi semtlere bile adamlar koca tertemiz parklar yapmışlar..

asortik krep.. demek sen de bakırköylüydün :) aslında burda köşe bucakta çok park var. ama çok bakımsız oldukları için dikkat çekmiyor. hatta bu konu ile bakırköy belediyesine mail bile attım. ama adamlar bana cok tuhaf yüzeysel cevaplar verdiler. seçimde benim oyumu kaybettiler. benim gibi de çok vardır.

aysun... valla hala bekliyoruz :)) işimiz duaya kaldı:)

Adsız dedi ki...

çok güzel fotoraflar

Adsız dedi ki...

benim adım hilal bu fotaraflar çok güzel